Naar de inhoud

Zoveel gezinnen in regio Groot-Waterland hebben inkomen van meer dan 100.000 of 200.000

Bron: AD / CBS

De cijfers van het CBS zijn een optelsom van inkomen uit werk, van zowel mensen in loondienst als ondernemers, het (fictieve) rendement op zaken als aandelen en spaargeld, uitkeringen, toeslagen en alimentatie. De kans dat er inmiddels meer gezinnen bruto boven een ton uitkomen is aanzienlijk: deze cijfers gaan over 2023, het laatste jaar waarover alle belastingaangiftes compleet zijn. Sindsdien hebben veel mensen hun loon flink zien stijgen. De grens voor het sociaal minimum ligt op het niveau van de bijstand of de AOW, plus eventuele kinderbijslag en toeslagen.

Bron: gegevens CBS.





















































Aantal gezinnen onder sociaal minimumAantal gezinnen met inkomen boven 100.000% aantal gezinnen boven 100.00 van het totaalAantal gezinnen met inkomen boven 200.000
Edam-Volendam5006.30041%1400
Landsmeer2002.10043%600
Oostzaan1001.70042%400
Purmerend240014.10033%2300
Waterland3002.90037%700
Wormerland3002.60036%500

Nog 1000 van de 1000 tekens

Je e-mailadres wordt niet getoond en alleen gebruikt om je op de hoogte te houden van antwoorden.